AKTUALNOŚCI
Bank Pekao PROJECT ROOM Witold Modrzejewski Sen Ojca
19 marca – 7 kwietnia 2013

Bank Pekao PROJECT ROOM
Witold Modrzejewski
Sen Ojca


Otwarcie wystawy: 18 marca 2013, godz. 18.00
godz. 18.30 – set didżejski
Wystawa potrwa do 7 kwietnia 2013 
Kurator: Marcin Krasny
Koordynatorka: Ita Krajewska


Na prezentacje prac artystów w ramach projektu Bank Pekao PROJECT ROOM jest wstęp wolny.
 


Bank Pekao PROJECT ROOM Witold Modrzejewski, "Sen Ojca"
from CSW TV.Realizacja Witolda Modrzejewskiego jest rekonstrukcją osobistej utopii, marzenia o idealnym domu, umiejscowionym gdzieś na szczycie wzniesienia, wśród lasów, nad wodą, w oddaleniu od innych siedzib ludzkich. Ojciec artysty przez osiem lat tworzył taką wizję, szukając idealnego miejsca pod budowę posiadłości. Żadne nie spełniało jednak do końca jego oczekiwań, zawsze coś było nie tak. W końcu jego syn zaproponował mu pomoc w wizualizacji marzenia. Efektem rocznej współpracy jest seria makiet i obrazów przedstawiających miejsce idealne, przynajmniej w teorii, do zamieszkania przez człowieka z metropolii, który ma już dość życia w miejskim ulu. Oprócz wizualizacji działki wraz z domem powstały obiekty stanowiące komentarz do spotkań i rozmów ojca z synem.

Gdy się dokładniej przyjrzeć i zastanowić, umiejscowienie domu wydaje się nieco problematyczne. Zimą zasypuje go śnieg, wiosną i jesienią targają wiatry – stoi przecież na szczycie wzgórza. Czy dlatego po ośmiu latach ojciec Modrzejewskiego się poddał? Nie mogąc znaleźć idealnego miejsca, zamieszkał w końcu w bloku blisko morza, rezygnując ze swych marzeń.

Osobisty i oniryczny, choć jednocześnie paradoksalnie bardzo uniwersalny projekt Modrzejewskiego jest opowieścią o poszukiwaniu niemożliwego, o formowaniu marzeń, które nie mają szans na realizację. Jest też swoistą historią dążeń i pragnień człowieka, który swoje życie związał z dużym miastem, lecz bezustannie chce od niego uciec.
Marcin Krasny


Witold Modrzejewski (ur. 1990) jest studentem grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, studiował też na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Pracuje intermedialnie, jego zainteresowania obejmują malarstwo, instalacje, fotografię i grafikę. Mieszka w Poznaniu i Katowicach.
Bank Pekao PROJECT ROOM:

We współpracy pomiędzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i Bankiem Pekao narodził się projekt wspierający młodą sztukę: Bank Pekao PROJECT ROOM. Sala, w której prezentowane są prace młodych artystów, przyjęła nazwę sponsora. Na przestrzeni dwóch lat począwszy od 23 kwietnia 2012 r. co dwa tygodnie w poniedziałki CSW prezentuje najciekawsze projekty przygotowane przez polskich, a także zagranicznych twórców. Bank Pekao PROJECT ROOM stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce, do której CSW zaprasza artystów, kuratorów, studentów i wszystkich miłośników sztuki.

 


Partner projektu: Bank Pekao
Patroni medialni Bank Pekao PROJECT ROOM: Wprost, TVP Kultura, Hiro, Monitor Magazine, Mówiąnamieście, Popmoderna

Patroni medialni CSW: Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration 

 

 
   Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski 00-467 Warszawa, ul. Jazdów 2, tel. +48 22 628 12 71-73, fax: +48 22 628 95 50, www.csw.art.pl, e-mail: csw@csw.art.pl
Transmisje online
zapewnia
StreamOnline